يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱
کد مطلب : 2323
جالب است ۰
برهان خبر - سرپرست وزارت خارجه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در حال بی‌ثبات کردن منطقه است، گفت: ایران متعهد است از قدرت خود برای ایجاد بازدارندگی در برابر این رژیم در شرایط بی‌ثباتی منطقه استفاده کند.
اگرصهیونیست‌ها منطقه را بی‌ثبات کنند، آنها راسر جای خود می‌نشانیم
به گزارش برهان خبر، علی باقری کنی، سرپرست وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان ترک به حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به کنسولگری تهران در دمشق، پایتخت سوریه اشاره کرد و گفت: این حمله، ایران را مجبور کرده است تا به طور مؤثر و هوشمندانه از مؤلفه‌های قدرت خود برای حفظ امنیت و ثبات منطقه استفاده کند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که وقتی ثبات و امنیت منطقه به خطر می‌افتد و تلاش می‌کنند منطقه را بی‌ثبات کنند، ایران به طور مؤثر و عاقلانه از توان خود برای مهار آنها و قرار دادن آنها در جای خود استفاده خواهد کرد.

ایران رویارویی نظامی روسیه و غرب را راه‌حل مشکل نمی‌داند

وی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره جنگ روسیه و اوکراین تاکید کرد: ایران رویارویی نظامی روسیه و غرب را راه‌حل مشکل نمی‌داند و خواستار گفت‌وگو است.

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره احتمال رویارویی نظامی روسیه و غرب در بحبوحه اوضاع اوکراین و اظهاراتی که تنش‌ها را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: ما جنگ را راه‌حل مشکل نمی‌دانیم. توصیه ما به هر دو طرف این است که از گفت‌وگو در بستر سیاسی استفاده کنند.
https://borhankhabar.ir/vdcb.5b5urhbffiupr.html
نام شما
آدرس ايميل شما