شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۰
کد مطلب : 2971
جالب است ۰
برهان خبر - طبق گفته وزیر ارتباطات، دیروز اولین انتخابات تاریخ کشور با پوشش ۱۰۰ درصدی ارتباطات در همه شعب اخذ رای و انجام ۹۹.۲ درصدی استعلامات برخط بود.
پوشش ۱۰۰ درصدی ارتباطات در همه شعب اخذ رأی
به گزارش برهان خبر، روز گذشته دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و بنابر اعلام رسمی مجموع آرای ماخوذه (مجموع برگ‌های رأی صحیح و باطله مأخوذه) داخل و خارج ایران ۳۰ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۵۷ رأی اعلام شد که مسعود پزشکیان حائز ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رای و سعید جلیلی حائز ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۷۹ رای را به خود اختصاص دادند و بر این اساس آقای مسعود پزشکیان به عنوان منتخب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری محسوب شد.

در جریان برگزاری انتخابات عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - اعلام کرد: مثل سه انتخاباتی که در پنج ماه گذشته برگزار شده است، ارتباطات بخش کلیدی در برگزاری انتخابات دارد چون احراز هویت برخط انجام می شود و شاهد پوشش ۱۰۰ درصد شعب اخذ رأی هستیم و تمام دستگاه احراز هویت به شبکه متصل شده اند.

وی ادامه داد: ۹۹.۵ درصد استعلامات به شکل برخط انجام شده که نشان می دهد شبکه باکیفیت و پایدار بوده است. ۴۰۰ تیم مشغول پایش فیبرنوری و زیرساخت های ارتباطی هستند تا اگر قطعی عمدی یعنی خرابکاری یا سهوی بوجود آید، به سرعت مساله را برطرف می کنند.

در همین رابطه، وی به تازگی با انتشار پستی در شبکه اجتماعی داخلی اظهار کرد: دیروز اولین انتخابات تاریخ کشور با پوشش ۱۰۰ درصد ارتباطات در همه شعب اخذ رای و انجام ۹۹.۲ درصدی  استعلامات برخط بود.

وی تأکید کرد: از مردم عزیز، مجریان برگزاری، دستگاه‌های امنیتی انتظامی و خانواده بزرگ ارتباطات کشور برای خلق این حماسه ممنونم. ضمن تبریک به منتخب ملت امیدوارم در تداوم مسیر خدمتگزاری موفق باشند.
https://borhankhabar.ir/vdca.0nuk49no65k14.html
نام شما
آدرس ايميل شما