دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۲
کد مطلب : 3040
جالب است ۱
برهان خبر - دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) گزارش داد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور در تماس تلفنی با مسعود پزشکیان رئیس‌جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران درباره توسعه مناسبات تهران – مسکو گفت و گو کرد.
تماس و تبریک تلفنی پوتین به «پزشکیان»
به گزارش برهان خبر، پوتین که پیش از این روز شنبه با ارسال پیام تبریکی، انتخاب پزشکیان به ریاست‌جمهوری ایران را تبریک گفته بود، روز دوشنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳ در این تماس تلفنی نیز مجددا این پیروزی را به وی تبریک گفت.
رئیس‌جمهوری روسیه همچنین برای پزشکیان در مسئولیت ریاست‌جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت کرد.
بنا بر این گزارش، طرفین در این تماس تلفنی با ابراز خرسندی از سطح بالای روابط حسن همجواری روسیه و ایران، آمادگی خود را برای همکاری نزدیک برای توسعه بیشتر همکاری‌های دوجانبه سودمند در زمینه‌های مختلف تایید کردند.
پوتین و پزشکیان همچنین درباره برنامه تماس‌های کاری آتی در سال جاری میلادی توافق کردند.

روسیه که در سال ۲۰۲۴ میلادی ریاست دوره‌ای گروه بریکس را برعهده دارد، اول تا سوم آبان‌ماه ۱۴۰۳ در شهر کازان (مرکز تاتارستان) میزبان نشست سران این گروه است، گروهی که جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سال جاری میلادی (دی‌ماه ۱۴۰۲) به آن پیوسته است.

سخنگوی کرملین نیز روز دوشنبه با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری ایران گفت: روسیه امیدوار است به همکاری نزدیک و روابط متحدانه با ایران ادامه دهد.
 دیمیتری پسکوف در نشستی خبری در پاسخ به پرسشی درباره رئیس جمهور جدید ایران نیز گفت: روسیه برای انتخاب مردم ایران احترام زیادی قائل است و برای رئیس‌جمهور جدید ایران آرزوی موفقیت می‌کند.
سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه با بیان اینکه هم‌اینک روند توسعه روابط ایران و روسیه از پویایی مثبتی برخوردار است، خاطرنشان کرد: مسکو انتظار دارد روابط مبتنی بر شراکت نزدیک با تهران در بخش‌های مختلف را ادامه دهد.
https://borhankhabar.ir/vdci.5apct1auubc2t.html
نام شما
آدرس ايميل شما