شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۴
کد مطلب : 2304
جالب است ۰
برهان خبر - مدیر فناوری اطلاعات و امنیت مجازی وزارت علوم از تکذیب خبر هک سایت این وزارت خانه خبر داد و گفت: برخی اخبار منتشر شده در این خصوص مربوط به هک سایت مهر ماه سال گذشته است.
واکنش وزارت علوم به خبر هک سایت این وزارتخانه
به گزارش برهان خبر، در پی انتشار خبرهایی مبنی بر هک سایت وزارت علوم در صبح امروز شنبه ۱۹ خردادماه محمدهادی زاهدی، مدیر فناوری اطلاعات و امنیت مجازی وزارت علوم در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تکذیب این خبر تاکید کرد: خبر هک سایت وزارت علوم مربوط به اتفاق گذشته بود و تا به این لحظه ما مشکلی در سایت این وزارتخانه مشاهده نکردیم و اخبار مرتبط با این موضوع تکذیب می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ما سال گذشته روز اول مهرماه در سایت وزارت علوم با حمله سایبری مواجه شدیم. در واقع این اتفاق در روز مهر یعنی شنبه روی داد که روز بعد آن یعنی یکشنبه تعطیل رسمی بود. در نتیجه ما توانستیم سامانه های خود را از دسترس خارج کردیم تا تمامی این سامانه ها اسکن شوند و مجدد این سامانه ها روز دوشنبه آن هفته فعال شد و خوشبختانه تا به امروز با هیچ مشکل و آسیبی مواجه نشدیم.

مدیر فناوری اطلاعات و امنیت مجازی وزارت علوم در خصوص میزان امنیت سامانه های وزارت علوم و دانشگاه ها نیز تاکید کرد: ما به هیچ عنوان نمی توانیم میزان امنیت را صد در صد تضمین کنیم؛ چرا که در امنیت سابیری همواره هکرها ترفندهای جدیدی دارند؛ اما تمامی استاندارهای تضمین شده سایر کشورها را سعی کردیم رعایت کنیم.

زاهدی اظهار کرد: خوشبختانه در حمله سال گذشته به سایت وزارت علوم هیچ اطلاعات و داده ای از سامانه‌ها و سروری‌های ما خارج نشد.
https://borhankhabar.ir/vdca.wnuk49ney5k14.html
نام شما
آدرس ايميل شما