يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۸
کد مطلب : 2313
جالب است ۰
برهان خبر - رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه امروز (۲۰ خرداد) آخرین مهلت سنجش نوآموزان است گفت: این تاریخ تمدید نخواهد شد.
پایان سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان؛ امروز
به گزارش برهان خبر، حجت الله الماسی با بیان اینکه امروز آخرین مهلت سنجش نوآموزان است گفت: بعد از این تاریخ سامانه بسته شده و تاریخ سنجش تمدید نخواهد شد.

وی با بیان اینکه افراد جامانده با مراجعه حضوری به مراکز سنجش علت جاماندنشان بررسی می‌شود افزود: اگر شرایط آن‌ها مهیا باشد نوبت‌دهی  انجام شده و در صف نوبت قرار می‌گیرند تا کار سنجش آن‌ها انجام شود.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه به منظور تسریع در روند فرآیندهایی از جمله سفارش کتب‌درسی و ثبت‌نام قطعی نوآموزان، لازم است والدین در فرصت باقی مانده نسبت به سنجش نوآموز خود اقدام کنند ادامه داد: سنجش سلامت برای بررسی میزان آمادگی جسمانی، حرکتی، شناختی، حسی، گفتاری، کلامی و قدرت ارتباط اجتماعی دانش‌آموزان است و والدین جهت نوبت گیری از طریق سامانه my.medu.ir اقدام کنند.

الماسی با بیان اینکه زمان سنجش اتباع به همراه سایر کودکان ایرانی آغاز شده است گفت: سنجش آن‌ها تا پایان امروز انجام می‌شود و بعد از آن سامانه بسته می‌شود چرا که فرآیندهای بعدی با اختلال مواجه می‌شود، تمامی فرایندهای نوبت‌گیری، ارزیابی و ثبت‌نام نوآموزان کاملا الکترونیکی بوده و انتقال داده‌ها و اطلاعات از سامانه سیرت به سامانه سیدا (ثبت نام قطعی) انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: امسال بعد از پایان سنجش سلامت، کار توانبخشی با حضور مربیان متخصص و آموزش یک فرد موثر در خانواده به صورت تکمیلی برای دانش‌آموزان دارای محدودیت آغاز می‌شود.
https://borhankhabar.ir/vdca.6nuk49nee5k14.html
نام شما
آدرس ايميل شما