شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : 2979
جالب است ۰
برهان خبر - پانزدهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد. دارایی موضوع پانزدهمین حراج، تمام‌سکه، نیم‌سکه و ربع‌سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته‌بندی است.
پانزدهمین حراج سکه دوشنبه برگزار می‌شود
به گزارش برهان خبر، بر اساس شیوه‏‌نامه نحوه برگزاری حراج سکه طلا در سامانه مرکز مبادله ارز و طلای ایران مورخ 10 اسفند ماه 1402 منتشره در تارنمای رسمی (www.ice.ir)، پانزدهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ 18 تیرماه 1403، برگزار خواهد شد.

این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز به‌آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار می‌شود و دارایی موضوع پانزدهمین حراج، تمام‌سکه، نیم‌سکه و ربع‌سکه بهار آزادی ضرب سال 1386 بانک مرکزی و بدون بسته‌بندی است.

این گزارش حاکی است تاکنون و در مجموع 14 حراج برگزارشده جمعاً 263 هزار و 568 قطعه انواع سکه طلا به متقاضیان حراج تخصیص داده شده است.

حداکثر ثبت سفارش

حداکثر حجم سفارش و خرید برای هر متقاضی مجموعاً 5 قطعه سکه است، به‌نحوی که می‌توان 5 قطعه ربع‌سکه یا 5 قطعه نیم‌سکه یا 5 قطعه تمام‌سکه، و یا ترکیبی از هر سه شامل تمام‌سکه، نیم‌سکه و ربع‌سکه باشد که جمع هر سه با هم نباید بیش از 5 قطعه باشد.

متقاضیان توجه داشته باشند که در هر سفارش خود از انواع سکه، صرفاً می‌توانند یک سفارش فعال داشته باشند؛ به این معنی که متقاضیان برای ثبت سفارش خرید هر نوع قطعه سکه، فقط یک بار می‌توانند تعیین قیمت و تعیین تعداد سکه را انجام دهند.

شروع جلسه حراج

شروع جلسه حراج رأس ساعت 12 است و بازه ثبت سفارش نیز از ساعت 12 الی 15 خواهد بود. بازه نظارت و تخصیص نیز از ساعت 15 تا 17 همان روز است و ساعت 17 نیز نتایج حراج اعلام می‌شود.

شیوه برگزاری حراج  نیز از طریق ثبت سفارش و تخصیص بر مبنای اولویت قیمت ـ زمان انجام می‌شود.

جزییات استرداد وجه

قابل توجه است که واریز وجه معاملات از طریق کارت‌های هدیه، بن‌کارت، کارت اعتباری مرابحه و کارت‌های بانکی فاقد شماره شبا ممنوع است و مسئولیت عدم استرداد وجه به‌عهده شخص متقاضی است.

شایان ذکر است، فرآیند استرداد وجه کیف‌پول، برای واریز از حساب‌های بانک ملی ایران در همان روز درخواست انجام می‌پذیرد و برای سایر بانک‌ها ظرف مدت 48 ساعت انجام می‌شود.

زمان‌بندی تحویل سکه

متقاضیان جهت دریافت سکه، به جدول زمانی تحویل سکه توجه داشته باشند. شروع زمان تحویل بدون هزینه انبارداری سکه طلا از 30 تیرماه آغاز می‌شود و تا 6 مرداد‌‌ماه ادامه خواهد داشت؛ طی این دوره فقط هزینه تحویل از سوی شعب بانک عامل دریافت می‌شود، هزینه تحویل 30 هزار تومان به‌ازای هر سکه برای کل دوره خواهد بود.

اشخاصی که طی بازه زمانی 7 مردادماه تا 14 مردادماه برای دریافت سکه اقدام کنند، علاوه بر هزینه تحویل، باید هزینه انبارداری نیز پرداخت کنند. هزینه انبارداری سکه طلا 50 هزار تومان در هر روز به‌ازای هر سکه خواهد بود و به شعبه بانک عامل پرداخت می‌شود؛ این هزینه شامل روزهای تعطیل نیز خواهد بود.

در صورتی که اشخاص در بازه زمانی تحویل سکه اقدام به دریافت سکه نکنند، معامله فسخ می‌شود و پس از اعلام بانک عامل وجه معامله پس از کسر کارمزد خرید و سایر هزینه‌های عملیاتی به کیف‌پول خریدار عودت داده می‌شود؛ در صورت انفساخ معامله به‌دلیل عدم‌مراجعه خریدار به شعبه انتخاب‌شده در سامانه جهت دریافت سکه طلا در مهلت مقرر، خریدار به‌مدت 180 روز از ثبت هرگونه سفارش خرید در سامانه منع می‌شود.

خاطرنشان می‌شود؛ متقاضیان شرکت در حراج‌های سکه طلای سامانه معاملات مرکز مبادله ایران، می‌توانند طی 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز، از طریق سامانه معاملات این مرکز به‌آدرس اینترنتی market.ice.ir، اقدام به ثبت‌نام و احراز هویت کنند.
https://borhankhabar.ir/vdci.yarct1a33bc2t.html
نام شما
آدرس ايميل شما