دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۹
کد مطلب : 3021
جالب است ۰
برهان خبر - رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: ۵۵۰ نقطه کشور به سامانه هشدار سیل در فاز نخست تجهیز شده است و در فاز دوم ۳۰۳۰ نقطه دیگر کشور به این سامانه مجهز می‌شود.
تجهیز ۵۵۰ نقطه کشور به سامانه هشدار سیل
به گزارش برهان خبر، سحر تاجبخش مسلمان در نشست خبری مدیران وزارت راه و شهرسازی - که امروز در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد - با بیان اینکه در دولت سیزدهم اتفاقات خوبی در سازمان هواشناسی رخ داده است، گفت: با حمایت‌های دولت حدود ۵۰۰ مجوز استخدامی اخذ شده تا جذب نیرو برای سازمان صورت گیرد.

وی ادامه کرد: اختصاصی کردن بخشی از درآمدهای سازمان از دیگر اقداماتی بود که راهگشای بسیاری از برنامه‌های سازمان هواشناسی است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: افزایش حق‌الزحمه متصدیان ایستگاه‌های باران سنجی نیز از دیگر اقداماتی بود که به بهبود فعالیت این کارکنان کمک کرده است.

رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه ایجاد سامانه‌های هشدار سیل و هشدار آلودگی هوا نیز از دیگر اقدامات انجام شده در سازمان هواشناسی بود، گفت:علاوه بر این اقدامات، بخش مهمی از تجهیزات مربوط به ارسال "داده" روز رسانی شد. توسعه شبکه ارتباطات ماهواره‌ای نیز انجام گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: ۵۵۰ نقطه کشور به سامانه هشدار سیل در فاز نخست تجهیز و در فاز دوم تجهیز ۳۰۳۰نقطه دیگر کشور به این سامانه پیش بینی شده است.
https://borhankhabar.ir/vdch.inxt23nvzftd2.html
نام شما
آدرس ايميل شما