سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۱
کد مطلب : 3045
جالب است ۰
برهان خبر - مسعود پزشکیان و عبداللطیف رشید بر گسترش روابط ایران و عراق تأکید کردند.
تأکید رئیس‌جمهور عراق و رئیس‌جمهور منتخب ایران بر گسترش روابط تهران ـ بغداد
به گزارش برهان خبر، «عبدالطیف رشید» رئیس جمهور عراق در تماس تلفنی با مسعود پزشکیان ضمن تبریک پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، برای وی در این مسئولیت بزرگ و خطیر و همچنین در مسیر ارتقای روابط دو کشور دوست و برادر ایران و عراق آرزوی موفقیت کرد.

عبدالطیف رشید روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق را عمیق، مستحکم و در راستای منافع دو ملت توصیف کرد و بر علاقمندی کشورش برای حفظ و ارتقای این روابط و همچنین ایجاد زمینه همکاری‌های بیشتر در دوره جدید تاکید کرد.

مسعود پزشکیان نیز در این تماس تلفنی ضمن تشکر از تبریکات دولت و ملت عراق، گستره پیوندهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دینی میان دو کشور را بی‌نیاز از هرگونه توضیحی دانست و ابراز امیدواری کرد در دوره جدید با همکاری مسئولان عالی دو کشور این روابط تعمیق و توسعه یابد.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه ما برای کشور بزرگ عراق اهمیت فوق‌العاده قائل هستیم، از تلاش‌های رئیس جمهور این کشور در مسیر توسعه مناسبات میان ایران و عراق قدردانی کرد و گفت: دو کشور در بسیاری از زمینه‌ها با یکدیگر نگاه و مواضع مشترک دارند که بستری مناسب جهت عمق بخشی به مناسبات و توسعه همکاری‌هاست.
https://borhankhabar.ir/vdcd.o0s2yt0zka26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما