دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۹
کد مطلب : 3019
هیچ وقت برای شروع دیر نیست

چقدر باید ورزش کنیم

جالب است ۰
محمد ذوقی- حدود ۷5 درصد مرگ‌ومیرها در سطح جهان به چهار رفتار سبک زندگی شامل کم‌تحرکی، رژیم غذایی نامناسب، مصرف الکل و استعمال دخانیات مربوط می‌شود.
چقدر باید ورزش کنیم
به گزارش برهان خبرایجاد عادات ورزشی سالم می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی بر سلامت کلی داشته باشد و اینکه، چرا هیچ وقت برای شروع دیر نیست.
ما به‌عنوان جامعه، به‌طور فزاینده‌ای در وضعیت سلامت ضعیف زندگی می‌کنیم و تأثیر عمیقی بر سلامت جامعه و افزایش فشار بر سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی دارد.
در حالی که ممکن است احساس کنیم با اطلاعاتی در مورد آنچه که باید بخوریم، چقدر باید ورزش کنیم و اهمیت سلامت روان غرق شده‌ایم، شکافی بین آنچه می‌دانیم و آنچه انجام می‌دهیم، وجود دارد. چگونه می‌توانیم از رفتارهای ناسالمی که به‌عنوان عادت جا افتاده و باعث کاهش سلامت ما می‌شوند، جلوگیری کنیم؟
یافته‌های شاخص عادت، قابل توجه است. آنها نشان می‌دهند که تأثیر تغییر رفتار بر سلامت و مرگ‌ومیر بیشتر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم و ایجاد عادات ورزشی سالم تأثیر عمیقی بر سلامت کلی دارد.
بهترین میزان کاهش وزن یک ورزشکار به منظور شرکت در مسابقه با وزن مورد نظر معادل 0.5 کیلوگرم در هفته طی چند ماه قبل از برگزاری مسابقه است.
‌تغذیه سالم بخش مهمی از زندگی سالم است و هر ورزشکار و هر انسانی می‌تواند با استفاده از آن کیفیت زندگی خود را بهبود بخشد و طول عمر بیشتری داشته باشد و اینگونه به بهبود شرایط جسمانی و روانی خود کمک کند.
ورزشکاران برای دستیابی به وزن مورد نظر و ایده‌ال جهت شرکت در مسابقه و داشتن حداکثر عملکرد ورزشی هنگام مسابقه، باید وزن خود را به صورت آهسته در زمان تمرینات و طی چند ماه با رعایت رژیم غذایی مناسب کم کنند.
از دست دادن وزن به میزان زیاد در روزهای نزدیک به شروع مسابقه به شدت موجب افت عملکرد ورزشکار می‌شود و به هیچ وجه‌ توصیه نمی‌شود و ورزشکاران در روزهای نزدیک به مسابقه به شدت کالری دریافتی خود را کم می‌کنند و کاهش کالری دریافتی در بدن، می‌تواند علاوه بر افت عملکرد، منجر به کاتابولیسم عضلات شود.
بهتر است کاهش وزن به میزان نیم‌ کیلوگرم در هفته باشد؛ این اتفاق علاوه بر دستیابی به وزن مورد نظر، موجب می‌شود شاهد بهترین عملکرد برای ورزشکار در زمان مسابقه باشیم.
افراد بسیار کمی هستند که تلاش می‌کنند به صورت آگاهانه و هدفمند برای روح خود غذا تهیه کنند و غذای روح همان ورودی‌های ذهن هستند. همچنین از نظر روانشناسی ورزش، یکی از اجزای الگوساز رفتاری در ورزشکاران، استفاده از تمرینات مثبت به عنوان جایگزین گفت‌وگوی ذهنی منفی است. این تمرینات مثبت باعث رهایی ذهن ورزشکار از افکار منفی و ترس‌های پنهان می‌شود و به فرد ورزشکار کمک می‌کند که مهارت ورزشی را ساده‌تر، سریع‌تر و موثرتر همراه با آگاهی بهتری انجام دهد..
 پیاده‌روی منظم مزایای بالقوه زیادی برای سلامتی از جمله کاهش وزن داشته و چند راه وجود دارد که فرد می‌تواند میزان چربی‌سوزی خود را در حین راه رفتن افزایش دهد؛ از جمله پوشیدن لباس سنگین و راه رفتن در شیب
پزشکان کاملا موافق هستند که عدم تحرک علت بالقوه بیماری قلبی و چاقی است. به عنوان مثال، پیاده روی می‌تواند تاثیرات مثبتی بر مصرف چربی در زنان چاق داشته باشد. زنان ۳ روز در هفته بین ۵۰ تا ۷۰ دقیقه به مدت ۱۲ هفته پیاده روی کردند. پس از مطالعه، آنها دریافت کردند که شرکت کنندگان به طور متوسط ۱.۵ درصد وزن بدن و ۱.۱ اینچ دور کمر خود را از دست دادند. هر گونه افزایش سطح فعالیت فوایدی را به همراه خواهد داشت، اما نکاتی وجود دارد که فرد می‌تواند میزان کاهش مصرف چربی را در حین راه رفتن افزایش دهد.
همانند دویدن، شنا کردن و سایر ورزش‌های هوازی، سرعت می‌تواند تفاوت ایجاد کند. یک فرد با راه رفتن با سرعت تند در مقایسه با راه رفتن آهسته‌تر کالری بیشتری می‌سوزاند.
برای کمک به افزایش چربی سوزی، فرد باید به طور منظم در شیب رو به بالا راه برود. برای برخی، این ممکن است به معنای افزایش شیب تردمیل باشد، در حالی که دیگران ممکن است بخواهند تپه های بیشتری را در پیاده روی خود در فضای باز بگنجانند. هدف فرد باید دو تا سه بار در هفته بالا رفتن از تپه، پله یا شیب باشد.
دستیابی به سلامتی لازم نیست ترسناک یا پرهزینه باشد. می‌توانیم از موارد کوچک شروع کنیم و به مرور زمان رفتارمان را تغییر دهیم. علاوه بر این، لازم نیست بر این باور تکیه کنیم که هر چه سنمان بالاتر می‌رود یا بیمارتر باشیم، از انتخاب‌های خوب سود کمتری به دست می‌آوریم؛ هیچ وقت برای شروع دیر نیست.

 
https://borhankhabar.ir/vdce.z8xbjh87o9bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما